Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Emtia Piyasasında Geçen Haftanın Değerlendirmesi

Emtia Piyasasında Geçen Haftanın Değerlendirmesi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

ABD’deki Enflasyon Verileri ve Jeopolitik Riskler Emtia Piyasasını Etkiledi

ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin Fed’in faiz oranlarını değiştirmeyeceğine dair tahminleri güçlendirirken, jeopolitik riskler, yaptırımlar ve üretime ilişkin endişeler emtia piyasasındaki yükselişleri etkiledi.

Değerli Metallerde Yükselişler

Geçen hafta altın, gümüş, platin ve paladyum gibi değerli metallerde yükselişler görüldü. Altın ons fiyatı tarihi zirveye çıkarken gümüş de en yüksek seviyeyi test etti.

Bakır ve Diğer Metallerde Artışlar

Bakır libresi Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyeye çıkarken, bakır, alüminyum, kurşun, çinko ve nikel gibi metallerde de artışlar yaşandı. Arz endişeleri ve talep beklentileri fiyatları etkiledi.

Brent Petrol ve Doğal Gazda Değişimler

Brent petrol fiyatlarında düşüş yaşanırken, doğal gaz fiyatlarında ise azalışlar gözlendi. Orta Doğu’daki gerilim ve arz endişeleri fiyatların seyrini belirledi.

Kakao ve Diğer Tarım Ürünlerindeki Durum

Kakao, buğday, mısır, pirinç, şeker, kahve ve soya fasulyesi gibi tarım ürünlerinde de fiyatlar değişti. Kakao rekor tazelerken, diğer ürünlerde de farklı hareketlilikler yaşandı.

Hindistan ve Şeker Endüstrisi

Hindistan’da şeker endüstrisinde yaşanan gelişmelerle şeker fiyatlarında gerileme gözlendi. Üretim ve tüketim dengeleri fiyatları etkiledi.

Küresel Kakao Arzı ve Endişeler

Kakao arzındaki sınırlı tedarik nedeniyle endişeler artarken, küresel kakao öğütücülerinin temerrüde düşebileceği konusundaki endişeler fiyatlara yansıdı.

İlgili Yazılar