Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. ÇYDD, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müfredat Değişikliğine Karşı Danıştay’da Dava Açtı

ÇYDD, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müfredat Değişikliğine Karşı Danıştay’da Dava Açtı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
20 0

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanan ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ adlı müfredat değişikliğine karşı Danıştay’da dava açtı.

ÇYDD’nin Açıklaması

ÇYDD‘den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ adlı eğitim müfredatının, çağdaş ve laik eğitim anlayışını tehdit ettiği belirtildi. Dernek, eğitimde geri adım atılmasına ve geleceğin tehdit edilmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

“Bir Direniştir”

Dernek, ülkemizin geleceği olan çocukların Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş, laik ve bilimsel eğitim hakkının savunulması için Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli adlı eğitim müfredatı değişikliğinin iptali için Danıştay’da dava açtığını bildirdi.

Açıklamada, eğitim sisteminde geri dönülemez zararların önlenmesi amacıyla açılan bu davayı sadece hukuki bir mücadele olarak değil, aynı zamanda Türkiye’nin aydınlık geleceği için bir direniş olarak gördüklerini ifade edildi.

ÇYDD, çocukların çağdaş, bilimsel ve laik bir eğitim almasının en temel hakları olduğunu vurgulayarak, bu hakkın korunması için mücadelelerine devam edeceklerini belirtti. Dava sürecindeki gelişmelerin kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılacağı da duyuruldu.

Dernek, eğitim hakkının savunulması ve korunması için kararlılıkla mücadele edeceklerini ve çocukların ve ülkenin geleceği için mücadelenin sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.

İlgili Yazılar