Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Genel Kurulu’nda İstihdam ve Tasarruf Paketi Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Genel Kurulu’nda İstihdam ve Tasarruf Paketi Hakkında Konuştu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Erdoğan’ın İstihdamla İlgili Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Genel Kurulu’ndaki konuşmasında özel sektörün eleman eksikliği nedeniyle daralma yaşadığını belirterek, “İstihdam kapısı olarak devlete yüklenilmesi vahim bir hatadır” dedi. Erdoğan, genç işsizliği ile ortaya çıkan arz-talep dengesizliğini çözeceklerini vurguladı.

Erdoğan’ın Tasarruf Paketi Hakkındaki Değerlendirmeleri

Erdoğan, tasarruf paketiyle ilgili yaptığı konuşmada, “Merkezi idareler, yerel yönetimler, KİT’ler, döner sermayeler ve fonlar bu paketin kapsamında olacak” diyerek, tüm kamu personelinin bu pakete uyması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, mali disiplinden taviz verilmeyeceğini ve kamuda verimliliği artırarak tasarrufu hedeflediklerini belirtti.

Erdoğan’ın Konuşmasından Satır Başları

  • Son 11 aydır yol haritamızı harfiyen uyguluyoruz. Mahalli idareler seçimlerinde bedel ödeme pahasına kararlı duruşumuzu esnetmedik.
  • Şahsi ikbalimiz için ülkemize ilave yük oluşturacak hiçbir adım atmadık.
  • Vatandaşımızın işini aşını koruması temel prensibimizdir. İşgücü piyasamızda ortaya çıkan arz-talep dengesizliğini gidereceğiz.
  • Harcanan her kuruşun hesabını soran bir bakış açısını egemen kılıyoruz. İsraf görüntülerinin önüne geçmeyi arzu ediyoruz.
  • Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz. Bu paket kamuda verimliliği artırarak tasarrufu hedefliyor. Tedbirler bütün kamuyu kapsıyor.

İlgili Yazılar