Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Çalışma Bakanı Işıkhan’dan Açıklamalar

Çalışma Bakanı Işıkhan’dan Açıklamalar

haber haber - - 1 dk okuma süresi
19 0

İŞKUR Aracılığıyla Engellilere ve Eski Hükümlülere Destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Işıkhan, İŞKUR aracılığıyla engelli ve eski hükümlü vatandaşlara desteklerin artırılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Işıkhan, bu desteklerin toplumsal bütünleşme sürecinde eski hükümlülere ve engellilere hibe desteği niteliğinde de olabildiğini vurguladı.

2024 Yılı Emekliler Yılı Olacak

Bakan Işıkhan, “2024 yılı emekliler yılı olarak ilan edildi. Bu konuda çalışmalar var mı?” sorusu üzerine, birçok bakanlık ve özel sektör kuruluşu ile hazırlanan protokoller üzerinde görüşmeler gerçekleştiklerini ve bu konularda belli bir noktaya geldiklerini söyledi. Işıkhan, bu çalışmaları yakın zamanda basın mensuplarıyla paylaşacaklarını belirtti.

Asgari Ücret ve Emekli Maaşları

Emekli maaşlarına yönelik bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna Işıkhan, emeklilerin refahlarının artırılmasının en temel sorumluluğu olduğunu belirtti. Asgari ücrette bir ara zam beklentisinin olmadığını dile getiren Işıkhan, temmuz ayında enflasyon ve sözleşmeden kaynaklanan farkların emekli aylıklarına yansıtılacağını söyledi.

İlgili Yazılar