Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Antalya Dışında Alternatif Turizm Arayışları ve Personel Kaybı

Antalya Dışında Alternatif Turizm Arayışları ve Personel Kaybı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Yurt Dışına Giden Türk Turizm Çalışanları Tahminleri Aştı

Antalya’da tatil yapmak için bütçesi yetmeyen Türkler, yurt dışında alternatif turizm seçenekleri ararken, Türkiye’de turizm sektöründe çalışanların rakip ülkelere kaydığı ortaya çıktı.

TTYD Başkanı: “Hizmet Sektöründe Personel Kaybı Yaşıyoruz”

Turizm sektöründe çalışanların pandemiden bu yana yurt dışına gitmesiyle ilgili Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, “Hizmet sektöründe güvenlikten kuaföre, servisten aşçıya herkesi Arap Yarımadası’na transfer ediyoruz” dedi. Narin, bu ülkelerde çalışanlara verilen aylık maaşların 3-5 bin dolar arasında olduğunu belirtti.

Yabancı Personel Çekmek İçin Anlaşma Yapılıyor

Narin, Türkiye’de yaşanan personel eksikliğini gidermek için Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan gibi ülkelerle anlaşmalar yapılarak personel çekildiğini açıkladı.

Yüksek Fiyatlar ve Pahalılık Sektörü Zorluyor

Türkiye’de turizm sektöründe fiyatların rakiplere göre daha yüksek olduğunu belirten TTYD Başkan Yardımcısı Mehmet Nane, döviz kurlarındaki artışın ve enflasyonun maliyetleri artırdığını vurguladı.

İstanbul Trafiği ve Turistik Alanlara Ulaşım Sorunu

İstanbul’daki trafik sorununun turizmi de etkilediğini belirten Narin, turistlerin Sultanahmet’e ulaşımında yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

İlgili Yazılar