Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. AK Parti, Yeni Kanun Teklifleri Üzerinde Çalışıyor

AK Parti, Yeni Kanun Teklifleri Üzerinde Çalışıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
26 0

AK Parti, Seçim Sonrası Kanun Tekliflerine Hız Verdi

AK Parti, ’31 Mart’taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ sonrası TBMM Genel Kurulu’nun yeniden çalışmalarına başlamasıyla kanun teklifi hazırlıklarını hızlandırdı.

Fahiş Fiyat Artışıyla Mücadelede Yeni Düzenleme

AK Parti milletvekilleri, farklı alanlarda yeni kanun teklifleri üzerinde çalışıyor. İlk olarak Ticaret Kanunu’nda yapılacak değişiklikleri içeren teklif, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen cezaları artırmayı öngörüyor.

Kripto Varlıklara İlişkin Düzenleme

Diğer bir kanun teklifi ise kripto varlıklara odaklanacak. Türkiye’de kripto varlıklarla işlem yapanların risklerini azaltmayı hedefleyen düzenleme ile kripto varlık alım satım platformlarına lisans zorunluluğu getirilmesi planlanıyor.

Ulaştırma ve Sağlık Alanındaki Düzenlemeler

Ulaştırma alanında yapılacak düzenleme ile gemi geçiş ücretleri ve sağlık çalışanlarının hakları ele alınacak. Sağlık çalışanlarıyla ilgili kanun teklifiyle özlük haklarında yaşanacak kayıpların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Milli Savunma Bakanlığının Teşkilat Yapısındaki Değişiklikler

Milli Savunma Bakanlığı’nın teşkilat yapısındaki değişikliklere ilişkin kanun teklifi de yakında Meclis’e sunulacak. Bu kapsamlı çalışmaların ardından yeni düzenlemeler yasalaşacak.

İlgili Yazılar