Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Üniversitelerinde Filistin Protestoları

ABD Üniversitelerinde Filistin Protestoları

haber haber - - 1 dk okuma süresi
16 0

Üniversitelerde Filistin’e Destek Eylemleri

ABD’deki üniversitelerde, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla başlatılan eylemler devam ediyor.

Protestolar ve Gözaltılar

18 Nisan’dan bu yana ABD’nin çeşitli üniversitelerinde gerçekleştirilen protestolarda en az 2 bin gösterici gözaltına alındı. Öğretim görevlileri ve profesörler de protestolara katılarak destek verdi.

Üniversitelerde Yaşanan Olaylar

California eyaletindeki üniversitelerde, özellikle UCLA’da polisin öğrencilere müdahalesi sert bir şekilde gerçekleşti. New York’ta da Columbia, City College, Stony Brook, Buffalo ve Fordham üniversitelerindeki protestolar polis müdahalesiyle son buldu.

Öğrencilerin Tepkisi

Öğrenciler, polisin İsrail yanlılarına karşı neden koruma sağlamadığını sorgulayarak, eşit muamele talebinde bulundu. Müslüman Halkla İlişkiler Konseyi yetkilisi Rebecca Husaini, toplumun kendisini korunmuş hissetmesi gerektiğini vurguladı.

Protestoların Sürmesi

ABD genelindeki üniversitelerde Filistin’e destek gösterileri ve protestolar, siyasi ve polis baskısına rağmen devam ediyor. Öğrenciler, ifade özgürlüğü ve Filistin’e destek üzerine mücadelelerine devam ediyor.

İlgili Yazılar