Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Temsilciler Meclisi 95 Milyar Dolarlık Yardım Tasarısını Kabul Etti

ABD Temsilciler Meclisi 95 Milyar Dolarlık Yardım Tasarısını Kabul Etti

haber haber - - 1 dk okuma süresi
22 0

Ukrayna’ya, İsrail’e ve Tayvan’a Yardım Kararı

ABD Temsilciler Meclisi, bugünkü oturumda Ukrayna, İsrail ve Tayvan’a yönelik 95 milyar dolarlık yardımın sağlanmasına ilişkin yasa tasarısını kabul etti. Tasarı aynı zamanda dondurulmuş Rus varlıklarının Ukrayna yararına kullanılmasını da içeriyor.

Zelenskiy’nin Değerlendirmesi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ABD Temsilciler Meclisinin ülkesine 61 milyar dolarlık yardımını onaylamasını X hesabından paylaştığı görüntülü mesajında değerlendirdi. Zelenskiy, uzun bir süredir bekledikleri bu yardımın ön cephede savaşan Ukraynalı askerler ve yerleşim yerlerinin hayatını olumlu etkileyeceğini belirtti. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Zelenskiy, yardımı “hayatın korunmasına yönelik bir çözüm” olarak nitelendirdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Açıklaması

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, ABD Temsilciler Meclisi’nin İsrail’e yönelik yardım paketini geçirmesinin İsrail’in Demokrat ve Cumhuriyetçi partiler tarafından desteklendiğini ve “Batı medeniyetinin savunulması” anlamına geldiğini belirtti. İsrail’e ayrılan 26 milyar dolarlık paketin içindeki 9 milyar dolarlık bölümün Gazze dahil çeşitli savaş bölgelerinde insani yardımlara ayrılması öngörülüyor.

İlgili Yazılar