Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 13. Çalışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Başladı

13. Çalışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Başladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

Ankara’da “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı” Konulu Toplantı

Çalışma Meclisi toplantısı Ankara’da gerçekleşti. Toplantının teması “Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” olarak belirlendi. Toplantıda çeşitli konular ele alınacak.

Katılımcılar Arasında Önemli İsimler Yer Aldı

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Ayfer Koçak ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar katıldı.

Çalışma Hayatı ve Sendikal Örgütlenme Konuları Ele Alınacak

İki gün sürecek organizasyonda “Çalışma hayatında insana yakışır iş”, “Yeşil ve dijital dönüşümün iş gücü piyasalarına etkileri ve adil çözüm”, “Sendikal örgütlenmede yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri” ile “Toplu sözleşme sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri” konuları ele alınacak.

İşverenlerden “Esnek Model” Çıkışı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan toplantının açılış konuşmasında, çalışanları enflasyonun tahribatına karşı koruma anlayışlarını sürdürdüklerini vurguladı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ise uzaktan çalışmanın önemine değinerek, yeni çalışma modellerinin gençler tarafından tercih edildiğini belirtti.

İlgili Yazılar